RT Chimera - шаблон joomla Новости

احسان شریعتی می‌گوید: نمی‌دانم چطور و چگونه و از کجا به یکباره ساعت ۳ بعد از ظهر دیروز دستور آمد که این برنامه نمی‌تواند برگزار شود؟!

به گزارش خبرنگار ایلنا، سمپوزیوم “اکنون ما و شریعتی” که قرار بود امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ تیرماه) با برپایی ۹ پنل تخصصی با موضوعات مختلف در حوزه‌ اندیشه‌های دکتر شریعتی برگزار شود، لغو شد.

احسان شریعتی ضمن تایید خبر لغو برگزاری این سمپوزیوم گفت: دیروز تا ساعت ۲ بعد از ظهر نیز تمامی برنامه‌ها و هماهنگی‌ها به خوبی پیش می‌رفت و ساعت ۳ به یکباره به ما اعلام کردند که نمی‌توانیم این برنامه را برگزار کنیم. پیش‌تر بنا داشتیم این مراسم در حسینیه ارشاد برگزار شود که مهیا نشد و نهایتا دانشگاه تربیت مدرس برای این مراسم انتخاب شد. سه مدیر گروه دانشگاه نیز نامه‌های مربوط به مراسم را امضا کرده بودند و با اطمینان می‌گفتند مشکلی پیش نمی‌آمد.

وی ادامه داد: ما حتی برای سخنرانی‌ها موضوعات و عناوین پنل‌ها نیز چندین و چند مرتبه مذاکره کردیم و تبادل نظر داشتیم اما نمی‌دانم چطور و چگونه و از کجا به یکباره ساعت ۳ بعد از ظهر دیروز دستور آمد که این برنامه نمی‌تواند برگزار شود؟

شریعتی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای برگزاری این سمپوزیوم در روز و محل دیگری دارید، گفت: فعلا بنا داریم محتوا‌ها و مقالاتی که برای این سمپوزیوم آماده شده بود به صورت کتاب و گزارش روی اینترنت فضای مجازی منتشر کنیم و مراسم بیرونی آن نیز همزمان با سالگرد تولد دکتر شریعتی در آذرماه احتمالا برنامه‌ریزی می‌شود.

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار ایلنا از دانشگاه تربیت مدرس؛ مسئولان این دانشگاه با تاکید بر این مطلب که هیچ مساله سیاسی در میان نبوده، اعلام کردند: برای برگزاری اینگونه برنامه‌ها باید مجوزهای لازم از کمیته‌ای که در معاونت پژوهشی دانشگاه تشکیل شده، دریافت شود اما برگزارکنندگان سمپوزیوم شریعتی ظرف مدت ۱۰ روز تقاضا کرده بودند این سمپوزیم برگزار شود. در طی این مدت هم کمیته معاونت پژوهشی تشکیل نشده و طبعا مجوزهای لازم صادر نشده بود و ازسوی دیگر برگزارکنندگان قبل از صدور مجوز اقدام به اطلاع‌رسانی درباره مراسم کرده بودند.

احسات شریعتی در پاسخ به ابهام به‌وجود آمده درباره عدم کسب مجوزهای لازم؛ تصویر نامه‌ای که سه مدیر گروه جامعه‌شناسی (دکتر ساعی)، تاریخ (خانم دکتر جان احمدی) و علوم سیاسی (دکتر شکوری) امضا کرده و براساس آن با برگزاری سمپوزیوم موافقت کرده‌اند؛ را در اختیار ایلنا قرار داد

symposium